İstanbul’da En İyi Nargile Mekanları

istanbul-nargile-cafe

Bugün size istanbul’da en iyi içebileceğiniz nargile mekanlarından bahsetmek istiyorum.

Erenler Nargile, Fatih

Tarihi bir çarşının içerisinden girilen mekanda söyleyebileceğiniz en iyi iki tane nargile Üzümlü ve Cappuccinoludur.

Üzümlü nargileyi içerken az şekerli bir türk kahvesiyle içmenizi tavsiye derim. Üzüm tadını destekler, rahat içiminize yardımcı olur.

Cappuccinolu nargile ağırdır. Yeni başlayanlar için tavsiye etmeyeceğim kahveli nargile, nargile bittiğinde dahi saatlerce aldığınız nefesin kahveli olduğunu hissetmenizi sağlar. Bu nargileyi fresh bir içecekler portakal suyu yada fanta gibi içererek aromasını kırabilirsiniz. Terletmez:)

Erenler nargile salaştır. Fiyatları iyidir. Nargilenin yanında içeceğiniz herhangi bir içeceğin fiyatı 5 TL’yi geçmez. Bugünlerde nargile yasak olsa ilk gideceğiniz nargile mekanlarından biridir.

Kadıköy’deki Rembetiko derler ama beklentiyi yükseltmeyin. Klasik elfakher tütünleri vardır. Sizi servisiyle veya nargile tadıyla şaşırtacak bir mekan değildir.

Karaköy-Tophane Nargilecilerinde fresh nargileleri tercih edebilirsiniz. Üzüm nane, nane limon gibi nargile tütünleri sizi mutlu edecektir. Naturel nargilelerden uzak durmanızı şiddetle tavsiye ederim. Cep yakar ödediğiniz hesabın %90 ı nargile olur 200-300 TL lere var natural nargilenin içimde alınan aroma tadında herhangi bir belirgin desteği yoktur. Bu bölgede içeceğiniz nargile, sürekliliğinde bütçenizde büyük delik açar. Ayda bir içmenizi tavsiye ederim.

Sadık Paşa Konağı /Kadıköy

Polina veya damla sakızı – nane aromalı nargile tütünlerini seçmenizi tavsiye derim. Güzel ve salaş mekandır. Temizdir.(Lavabosu odunlukta olması haricinde) sadece burada nargile ve içecek servisi edilmektedir. Yemek yoktur.

İstanbul’da bir çok yerde nargile içtim fakat aradan geçen 2 yılda nargile ve nargile cafelerin hala yasak olmasından dolayı mekanları nerdeyse unuttum. Bu yüzden ksıa bir süre evde nargile hazırlama ve evde nargile keyfi nasıl yapılır videolarını ve yazılarını çekmiş olacağım.

Nargile lüks bir hobi olmamasına rağmen, ünlü semtlerde ünlü shisha cafeler astronomik fiyatlarla nargile satışı yapmaktadır. Ayrıca bu lüks mekanlardaki nargilelerin tadımları da çoğu zaman beni hayal kırıklığına uğratmıştır.

Umarım yasaklar biter ve kapalı nargile cafeler açılır.

Add Comment