Antalya’nın En İyi 9 Dondurmacısı

antalya en iyi dondurmaları

Dondurmayı dört mevsim yiyen biri olarak size Antalya’daki en iyi dondurma dükkanlarını paylaşacağım.

Hazır paketli Algida, golf gibi dondurmaların süt oranlarının çok düşük olmasından dolayı daha sağlıklı dondurmayı ya evde yapacaksınız ya da kaliteli dondurmacılardan dondurma satın almayı tercih etmelisiniz. Dondurma tarifleri yerine bu yazımda Antalya’nın meşhur dondurmalarından ve dondurmacılarından en az beğendiğimden en çok beğendiğime göre sırayla bahsedeceğim.

9- Nur Pastanesi, Konyaaltı

nur pastanesi antalya

Nur pastenelerine girince ilk duvarda hürriyet pazar ekinin “Türkiyenin en iyi dondurmacıları”  ilk sayfasının fotokopisini görürsünüz. Başarılı mı evet ama mükemmel değil. Kavunlu ve yanık dondurmaları iyidir. Fakat meyveli dondurmaları tadından anladığım tamamen tatlandırıcılarla yapılmıştır. Korkutelinden çıkmış çok eski bir markadır. 10 larca şubesi bulunmaktadır. Franchise yani bayilik sitemiyle büyümektedir. Ambiyansı bulmak zor ;en ünlü şubesi Konyaaltı Altınkumdakidir fakat ama oturduğunuzda sandalye minderleri o kadar kirlidir ki, temizlikten genelde iyi not şubelşeri almamıştır.

Nur Pastanesi Nerede?

Adres: Gürsu Mah. Gazi Musta Kemal Bulvarı 97/1 Konyaaltı/Antalya

8- Giliğ Dondurma, Korkuteli

-Korkutelinde doğmuştur. Dondurmaları keçi sütüyle yapılmıştır. Yanıksı dondurmanın mucidi olarak bilinir. Dondurmaları lezzetlidir. Korkuteline yolunuz düşerse karamelli ve yanık dondurmayı deneyebilirsiniz.

Giliğ Dondurma Nerede?

Adres: Kiremitli Mah. Merkez Caminin yanında.

7- Çılgın Dondurmacı, Lara

-Dondurma işini bir eğlenceye dönüştürmüş Antalyada turistlerin gözdesidir. Çılgın Dondurmacı Kalbimsin şarkısıyla 9 milyona yakın izlenme almıştır. Sahibi sosyal medya fenomenidir. Klibin linkini buraya bırakıyorum . Kahraman Maraş dondurması yapar. Servis yaparken eğlendirir.

Çılgın Dondurmacı Nerede?

Adres: Lara Akkapark, Yeni Turizm Yolu Kunduköy / Antalya

6- Arıkan Pastanesi , Manavgat

yanık dondurma manavgat

Arıkan pastanesi Manavgat’ta tarihi çok eski bir pastanedir. Yanıksı dondurmasıyla ünlüdür. Fiyatı makul , sahlepi boldur. Baklava üstü, yada fıstıklı ceviz üstü yanıksı bir dondurma sizi mutluluktan uçurur. Kakaolu yanıksı dondurmayı da yemenizi tavsiye ederim.

Arıkan Pastanesi Nerede?

Adres: Aşağı Pazarcı Mah. No:41/B, Atatürk Cd Manavgat

5-  Akdeniz Dondurma, Muratpaşa

akdeniz-yanıksı dondurma

Antalya’nın bilinen en eski dondurmacılarındandır. Topu 3,5 TL’dir. Dondurması başarılı çeşidi çok değildir. Antalya’nın bir çok ilçesinde toplam 11 şubesi bulunmaktadır. Şubelere merkezden gönderilmektedir. Karamelli ve bisküvili dondurması çok lezzetlidir. Diğer pasta ve tatlıları da yiyebileceğiniz mekanda, özel ünleriniz için ve bayramlarda şerbetli tatlı siparişinizi verebilirsiniz

Akdeniz Dondurma Nerede?

Adres: Ali Çetinkaya Cad. No:24 Muratpaşa / ANTALYA

4- Dondurma Dükkanı , Konyaaltı

dondurma dükkanı antalya

Dondurma dükkanın sırrı, dondurmalarında hiç bir aroma renklendirici katkı maddesi kullanmaması. Çok yenilikçidir. Hiç aklınıza gelmeyen meyvelerden dondurma yapan, menüsünde 80 çeşit dondurma bulunduran Antalyanın en ünlü dondurmacısıdır. Pazarlamacıları harikadır. Bilboardlarda dönemsel yeni ürünleri bol bol görebilirsiniz. Dondurmayı yerken sanki o meyvenin orjinalini yediğinizi hissedersiniz ancak dondurmaları buzlu gibidir . Saf meyvenin dezavantajı bu olsa gerek.

Dondurma Dükkanı Nerede?

Adres: Gürsu Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No:15-B Konyaaltı, ANTALYA

3-Belkıs Dondurma

Belkıs Dondurma Kepez

Belkıs dondurma yiyebileceğiniz en iyi dondurmaları Belkıs Dondurmada tadabilirsiniz. Taze meyvelerden dondurmayı yapar. Mekan salaş ve küçüktür. Kaldırımdaki masalarda  kavunlu, bal kabaklı, bademli ve tahinli dondurmayı tatmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Belkıs Dondurma Nerede?

Adres : Özgürlük, Özgüven Apt, Namık Kemal Blv. No:86/B Özdilek Avm karşı çaprazı

2- Bella Gelateria, Konyaaltı

bella-gelateria-dondurma

İtalyan dondurması yemek isterseniz, ilk aklınıza gelecek yer Bella Gelateria olmalı. Dondumaları çok lezzetlidir. Çocuklar için özel bir bölümü vardır.Onlara özel sandalye masalarla dondurma keyfini ikiye katlayabilirler. Naneli ve nutellalı dondurmasını tatmanızı tavsiye ederim. Antalyadaki şuanda topu en pahalı dondurmacı Bella Gelateriadır.Topu 6 TL kilosu 90 TL dir Dondurmanın. Süt fiyatları artmış olsa da bu kadar fiyat bence yüksek.

Bella Gelateria Nerede?

Adres :Gürsu, 19/A1, Anadolu Cd,

1-Konak Dondurma, Konyaaltı

keçi sütlü dondurma

Bu kalitede bir dondurmayı daha önce tattığımı düşünmüyorum. Yılların Kahramanmaraş dondurmalarından MADO , EDO vs. dahil. Elmalı’da kendi çiftliklerinde ürettikleri keçi sütünden yapılan dondurmalar Antalya’da bir çok şubeye dağıtılmaktadır. Favorim tahinli dondurmasıdır. Külahta 2 top dondurma alacaksam üste tahinli alta yanıksı koyduruyorum bir birinin tatlarını bastırmasınlar diye. Muazzam bir lezzet. Servisleri ve mekanları temizdir. Dondurma dışında waffle ve cheesecake tadına bakabilirsiniz. Cheesecakeleri de dondurmaları kadar iddialıdır.

Konak Dondurma Nerede?

Adres : Liman Bahçesi, Boğaçayı Caddesi, İrfan Bey Apt, No: 2, Konyaaltı / Antalya

 

Add Comment